„Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, W ogień Cię wrzucamy, Bo wiosnę witamy !!!”

Dnia 21 marca 2016 roku w naszej szkole powitano Wiosnę. Na pierwszej godzinie lekcyjnej klasa VI poprowadziła lekcje w młodszych klasach. Do każdej klasy zostało podporządkowanych dwóch lub trzech uczniów do prowadzenie zajęć. Dzieci zostały zaopatrzone w materiały przez nauczycieli uczących dane przedmioty. Następnie odbył się konkurs na „ Najpiękniejszą wiosenną klasę”, gdzie uczniowie wraz z wychowawcą mieli wykazać się inwencją twórczą i jak najpiękniej udekorować swoją salę. Jednocześnie w tym czasie trwał drugi konkurs na najpiękniejszą Panią Wiosnę . Zaraz po długiej przerwie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów IV -VI, oraz wybrać najpiękniejszą Panią Wiosnę. Po krótkiej prezentacji nasze Jury musiało udać się na naradę, a pozostali obejrzeli występ grupy Akcent ( w składzie: Damian Bojanowicz, Kacper Osowski, Mateusz Jastrzębski, Emilia Bień, Julia Bąk, Karolina Pankowska, Patrycja Kuligowska) – z piosenką „Życie to są chwile”. 

Po burzliwych obradach nasze jury ogłosiło wyniki:

Najpiękniejsza Pani Wiosna  2016 :

I miejsce -  klasa V ( Filip Kozłowski)

II miejsce  - klasa II ( Ola Kępka)

III miejsce – klasa VI ( Ola Wojciechowska)

Wyróżnienie otrzymała klasa III ( Kamila Nowak) i klasa ‘0” ( Sandra Szczepanowska)

Najładniejsza wiosenna klasa:

W kategorii klas 0 – III 

I miejsce – klasa I

W kategorii klas IV – VI

I miejsce klasa IV 

Następnie wszystkie nasze Wiosenki zostały ubrane w kamizelki odblaskowe w ramach programu B jak Bezpieczny& N jak Niechroniony, żeby mogły bezpiecznie pójść spalić naszą Marzannę przygotowaną przez Samorząd Szkolny.

Jednak to nie był koniec atrakcji tego dnia, prowadzący zaprosili przedstawicieli klas wraz z wychowawcami do konkursu „ Rzuć moherowym beretem i wygraj jabłko” – zwyciężyła klasa VI z p. Anią Jachowską.

Na zakończenie nasze ”odblaskowe wiosenki” wraz z Samorządem udali się na boisko szkolne gdzie raz na zawsze wypędzili zimę.

„ Marzanno, Marzanno,

Ty zimowa panno,

W ogień Cię wrzucamy,

Bo wiosnę witamy !!!”

W ramach programu B jak Bezpieczny& N jak Niechroniony odbył się Turniej Gier Planszowych na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas IV – VI przypominali sobie zasady ruchu drogowego.

Ten dzień będziemy miło wspominać i nikomu nie przyjdzie do głowy żeby tego dnia wagarować.